Singel „Złota piosenka”

Na przekór apatii jaka w ostatnich czasach bezskutecznie próbuje wtargnąć do artystycznego świata, Dominik oraz Anna Polowczyk nagrali materiał na kolejny singel CD pt. „Złota piosenka”, który został wydany w 2020 r. Utwór z tej płyty o latynowskim brzmieniu, jest doskonałym lekarstwem na obniżony nastrój i przenosi nas do świata radości, kusząc do beztroskiego tańca.

Tekst piosenki napisała Anna Polowczyk. Muzykę skomponował Dominik, który także nagrał sekcję rytmiczną piano i instrumenty wirtualne. Ponadto w nagraniu uczestniczą sesyjni instrumentaliści o ogromnym dorobku artystycznym, świetnie poruszający się w różnych stylach muzycznych. Na saksofonach gra Marcin Kajper (od 2012 r. stale współpracujący z Rayem Wilsonem), a gitarach Przemysław Śledź (m.in. Mr Zoob).

Skąd się wziął pomysł na przebój w klimacie „latin”?


Motywacje miały początek w przeszłości. Jest to niewątpliwie powrót do fascynacji, które zrodziły się w okresie studiów (na Akademii Muzycznej w Poznaniu). To w tym czasie w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza zabrzmiał utwór „Latin Dances” napisany przez Dominika na kilkunastoosobową grupę perkusyjną. Po 10 latach właśnie ta kompozycja (w bardzo ciekawej aranżacji i wykonaniu) została zaprezentowana po raz kolejny, prawie na końcu świata – podczas Festiwalu Muzyki Rytmu (Siberian Percussion), na deskach Filharmonii w Krasnojarsku.